قیمت موتور ساید بای ساید

قیمت موتور ساید بای ساید

سامسونگ-قیمت موتور یخچال ساید بای ساید ال جی-قیمت موتور یخچال ساید بای ساید جنرال الکتریک

قیمت موتور یخچال دوو-قیمت موتور یخچال کنوود-قیمت موتور یخچال اسنوا

88654356/22873258

نصب و ارسال سراسر تهران

سامسونگ-ال جی-بوش-جنرال الکتریک-فریجیدر-کنوود-بکو-دوو-هیتاچی-و……

قیمت موتور یخچال قیمت موتور ساید بای ساید

بدون واسطه کمترین قیمت + تعویض در محل فقط در تهران

قیمت موتور یخچال قیمت موتور ساید بای ساید

گارانتی کمپرسور بدون قید و شرط

قیمت موتور یخچال قیمت موتور ساید بای ساید
قیمت موتور یخچال قیمت موتور ساید بای ساید

خرید بدون واسطه +کمترین قیمت+موتورهای اصلی+1سال گارانتی

موتور اصلی انواع یخچال فریزر و ساید بای ساید تعویض موتور یخچال در محل شماقیمت موتور یخچال قیمت موتور ساید بای ساید

88654356/22873258

موتور یخچال چه کاری انجام می‌دهد

قیمت موتور ساید بای ساید

در حالی که اغلب افراد در مورد چگونگی کارکرد یخچال و فریزرها سردرگم هستند، آنها در واقع چیزهای بسیار ساده‌ای هستند که به فناوری‌هایی متکی هستند که اغلب بسیار قدیمی‌اند، تصور چگونگی کارکرد یخچال‌های مدرن از گذشته‌های بسیار دوری با ما بوده است.

قیمت موتور یخچال قیمت موتور ساید بای ساید

این بدان معناست که گاز در این سیستم توسط کمپرسور درون لوله «پمپ» می‌شود و این همان ماهیت کمپرسور است، یک پمپ. این پمپ الکتریکی کوچک در محفظه‌ای مهر و موم شده قرار دارد و در آنجا در روغن با تعدادی بیت و فنر معلق است که اکثر افراد نیازی به دانستن در مورد آن ندارد. تا زمانی‌که از کار می ایستد. این روش سرمایش به دهه‌های قبل باز می‌گردد، اصلا چیز جدیدی نیست و فیزیک آن به خوبی قابل فهم است.

تنها تغییر واقعی کمپرسور در پنجاه سال گذشته کاهش مصرف انرژی بوده که به یک مدل آنها «کمپرسورهای خطی» می‌گویند، در این مدل در عوض اینکه کمپرسور خاموش و روشن شود سرعت دور موتور کم و زیاد می شود، کمپرسور خطی می‌تواند مانند یک سوئیچ دیمر بالا و پایین برود.

اجزاء تشکیل دهنده موتور یخچال

قیمت موتور ساید بای ساید

کمپرسور یخچال مجموعه ای مکانیکی است که پیستون، میلنگ و سوپاپ ها را شامل می شود. میلنگ که توسط یک موتور آسنکرون داخل محفظه کمپرسور یخچال قرار دارد، با چرخش خود سبب می شود پیستون مانند یک تلمبه عمل کند و با باز و بسته شدن سوپاپ ها، گاز موجود در لوله ها و سیلندر به گردش درآید، گاز مرتبا از لوله ی برگشت مکیده شده و با فشار به لوله ی رفت وارد می شود در نتیجه گاز سرما ساز متناوبا در حال حرکت بوده و عمل سرمازی انجام می شود.

قابل ذکر است در کمپرسورهای نوع خطی و نوع اسکرال و کمپرسور روتوری دیگر میلنگ وجود ندارد. خنک کردن و روانکاری قسمت مکانیکی و الکتریکی توسط مقدار مشخصی روغن که داخل پوسته وجود دارد، انجام می شود، برای خنک کردن کمپرسور و کندانسور در فریزرهای بزرگ از فن استفاده می کنند.

وظیفه ی موتور یخچال

قیمت موتور یخچال قیمت موتور ساید بای ساید

کمپرسور یخچال وظیفه ی گردش و فشرده کردن گاز مبرد فریون در درون کانالهای اواپراتور را بر عهده دارد که این گاز در کندانسور خنک شده و تبدیل به مایع می گردد. بر روی بدنه کمپرسور اغلب سه لوله دیده می شود، لوله ی مخصوص شارژ گاز ، لوله ی رفت (لوله فشار گاز)، لوله ی برگشت (لوله مکش گاز)

سیکل گردش گاز توسط موتور یخچال

گاز از لوله رفت با فشار وارد کندانسور و بعد درایر (فیلتر تصفیه گاز) میشود و پس از سرد شدن و فیلتر شدن گاز وارد اواپراتور (لوله های خنک کننده) می شود و دوباره وارد لوله برگشت کمپرسور شده و این سیکل همیشه تکرار می شود.

قیمت موتور یخچال قیمت موتور ساید بای ساید

قیمت موتور یخچال قیمت موتور ساید بای ساید

استهلاک و خرابی موتور یخچال

واقعیت در مورد کمپرسورها این است، آنها همگی در نهایت استهلاک می‌یابند. آنها برای همیشه به خوبی کار نمی‌کنند و در نهایت به یکی از این سه حالت از کار می‌افتند:

  • سیم پیچ می‌سوزد یا از نظر الکتریکی ضعیف می‌شوند.
  • آب‌بندی داخلی از بین می‌رود (و جام میکنند).
  • اندازه‌شان افزایش می‌یابد و گیرپاژ میکنند.

ایراد الکتریکی

در سال‌های ابتدایی عمر دستگاه، فرض بر این است که به درستی نصب شده است. شایع‌ترین چیزی که برای موتور یخچال اتفاق می‌افتد خرابی الکتریکی است. به طور معمول زمانی که کمپرسور از نظر الکتریکی خراب می‌شود، از کار می‌افتد و دیگر کار نمی‌کند.

اغلب صدای «تق تق وز وز» از کار افتادگی را از رله‌ می‌شنوید که سعی می‌کند کمپرسور از کار افتاده را راه بیاندازد، کمپرسورها گاهی اوقات به دلیلی صدای ترق ترق ایجاد می‌کنند. رایج‌ترین آن در مورد جایی است که یخچال فریزر نصب شده است که مسئله‌ای است که به نوبه خود باعث نارسایی زودرس کمپرسور می‌شود. مثلا اگر یخچال فریزر تراز نباشد، فشار بیشتری به کمپرسور وارد خواهد شد.

آب‌بندی داخلی

بعد از چندین سال به طور طبیعی آب‌بندی داخلی کمپرسور کیفیت خود را از دست می‌دهد یا خراب می‌شود و این به این معناست که نمی‌تواند به خوبی پمپاژ کند. متوجه می‌شوید که سردسازی ضعیف است یا اصلا سرد نمی‌کند، اگر روغن از کمپرسور به درون سیستم خارج شود باعث خفه شدن آن می‌شود. پیش از این، معمولا کاهش عملکرد سردسازی، افزایش زمان کار کمپرسور برای سرد کردن دستگاه را می‌بینید. البته این می‌تواند سبب گرم شدن بیش از حد و گیرپاژ کردن و سوختن شود.

گیرپاژ کمپرسور

اگر این اتفاق رخ دهد معمولا کمپرسور متوقف می‌شود و دوباره صدای «تق تق وز وز» را می‌شنوید، چنانکه صدای تق تق مربوط به رله است که تلاش می‌کند تا دستگاه را راه‌اندازی کند. این امر می‌تواند در ابتدای عمر دستگاه نیز رخ دهد اما خیلی معمول نیست و اغلب نتیجه‌ی مشکلات نصب نادرست است.

تعویض کردن موتور یخچال

تعویض کمپروسور یا همان موتور یخچال یک تعمیر کاملا تخصصی است و شما نمی‌توانید کمپرسور را خودتان جایگزین کنید. تعویض کمپرسور های معمولی به این صورت است لوله‌های کمپرسور جدید را به لوله‌های یخچال فریزر جوش می دهند. ولی برای اتصال لوله های کمپرسور هایی که گاز قابل اشتعال دارند مانند R600 راهی دیگری به نام سیستم فشرده‌سازی که با عنوان Lokring شناخته می‌شود نیز وجود دارد.

قیمت موتور ساید بای ساید
تعویض موتور یخچال

چرا از Lokring استفاده می‌کنند؟ به دلیل خطر آتش‌سوزی ، در خانه‌ی مشتریان از جوش استفاده نمی‌کنند. هرچند که به خاطر موادش هزینه‌های بیشتری هم دارد. گاز جدیدی که در سیستم‌های خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرد R600a است و بسیار قابل اشتعال است و اگر دمای بالایی اطراف آن وجود داشته باشد می‌تواند به شکل بدی منفجر شود.

تعویض کمپرسور به این صورت است که بعد از اینکه تمام کارهای اتصالات لوله را انجام دادند سپس باید مدار گاز و کمپرسور را وکیوم کنند و با گاز شارژ کنید، مقدار شارژ گاز خیلی حساس است و معمولا با وزن گاز تنظیم می شود،که زیادی خنک نکند. بعد از شارژ باید دوباره سیستم را مهر و موم کرد. همانطور که می‌توانید درک کنید همه اینها نیاز به متخصص تعمیرات یخچال دارد، پس سعی نکنید خودتان انجامش دهید.

مرکز تخصصی تعویض موتور ساید بای ساید در تهران

قیمت موتور ساید بای ساید -قیمت موتور ساید بای ساید سامسونگ-قیمت موتور ساید بای ساید ال جی-قیمت موتور ساید بای ساید جنرال الکتریک-قیمت موتور یخچال ساید بای ساید-قیمت موتور ساید بای ساید دوو-

تعویض موتور فوری در محل شما با ضمانت کتبی

تعویض موتور یخچال در محل شما بدون جابجایی انجام میشود.کلیه خدمات دارای ضمانت کتبی میباشد.

قیمت موتور یخچال هایتک-قیمت موتور یخچال1/4-قیمت موتور یخچال دست دوم-

قیمت کمپرسور یخچال-قیمت کمپرسور ساید بای ساید-قیمت کمپرسور یخچال سامسونگ-قیمت کمپرسور یخچال ال جی.

22873258/88654356