موتور کمپرسور یخچال سامسونگ

موتور کمپرسور یخچال سامسونگ

موتور کمپرسور یخچال سامسونگ ، مجموعه‌ای مکانیکی متشکل از پیستون، میلنگ و سوپاپ‌ها است که وظیفه فشرده‌سازی گاز موجود در یخچال را برعهده دارد. در سالهای اخیر کمپرسور یخچال فریزرها تغییرات زیادی داشته است و قسمت الکتریکی آنها اینورتری یا موتور خطی شده‌ است.

تماس با ما 09123179416

علت اینکه یخچالی موادغذایی را گرم و خراب می‌کند، می‌تواند ناشی از خرابی این قطعه –یعنی کمپرسور- باشد. در صورت خرابی کمپرسور، یخچال عملاً بدل به ابزاری بی‌مصرف خواهد شد و توانایی ارائه سرویس را نخواهد داشت. توصیه می‌شود در صورت بروز خرابی در کمپرسور یخچال سامسونگ، بلافاصله با کارشناسان یکی از مراکز استاندارد در حوزه تعمیر یخچال تماس بگیرید و درخواست خود مبنی بر نیاز به تعویض موتور کمپرسور یخچال سامسونگ را ثبت نمایید.

موتور کمپرسور سامسونگ

عیب‌یابی و تعمیر کمپرسور یخچال سامسونگ

موتور کمپرسور یخچال سامسونگ در بخش زیر برخی از شایع‌ترین اشکالات پیش آمده در کمپرسور یخچال و شیوه رفع آنها با شما کاربران گرامی به اشتراک گذاشته شده است. توصیه می‌شود در صورت مشاهده اشکالات زیر در کمپرسور یخچال، با کارشناسان مرکز تعمیر موتور کمپرسور یخچال سامسونگ تماس گرفته و اشکالات پیش آمده در یخچال را با آنها درمیان بگذارید.

پایین بودن درجه خنکی یخچال

یکی از نشانه‌های معمول در خرابی کمپرسور یخچال سامسونگ، پایین بودن درجه خنکی هوای درون یخچال است. جهت اطمینان از وجود چنین اشکالی می‌توان تست کمپرسور را انجام داد. تست این بخش نیاز به حضور کارشناسان تعمیر کمپرسور یخچال سامسونگ دارد و انجام آن توسط کاربران عادی امکان‌پذیر نیست.

موتورکمپرسور یخچال سامسونگ

کمپرسور پر سر و صدا یخچال

کمپرسور یخچال سامسونگ معمولاً در حین کار صدایی ندارد، از این رو شنیده شدن صدای نابهنجار از این قطعه را می‌توان نشانه‌ای دال بر وجود خرابی در آن دانست. کافی است رد صدای شنیده شده را بگیرید تا متوجه شوید که آیا این صدا مربوط به کمپرسور یخچال سامسونگ است یا خیر.

از کار افتادن فن خنک‌کننده یخچال فریزر

فن کمپرسور یخچال سامسونگ، قطعه‌ای حیاتی در ساختار این سیستم است و وجود آن برای خنک‌سازی سیستم و جلوگیری از تولید گرمای بیش از حد ضروری است. اگر فن متوقف شود، صداهای نابهنجاری از یخجال فریزر شنیده خواهد شد. توصیه می‌شود اشکالات پیش آمده در فن کمپرسور یخچال سامسونگ بلافاصله رفع گردند از از ایجاد خرابی‌های دوچندان در دستگاه جلوگیری شود. تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط با موتور کمپرسور یخچال سامسونگ

تعویض کمپرسور یخچال سامسونگ

تعویض کمپرسور یخچال سامسونگ، در صورت وجود اشکال مکانیکی و فشار مثبت در سیستم، به روش زیر انجام می‌شود:

موتورکمپرسور یخچال سامسونگ

  • درایر یا فیلتر کثیف، از خروجی کندانسور جدا می‌شود. در حین جداسازی (که توسط شعله انجام می‌شود)، نیتروژن خشک به داخل سیستم دمیده می‌شود تا از طریق درایر خارج گردد.
  • در این مرحله از تعویض کمپرسور یخچال سامسونگ، محل اتصال با دقت تمیز می‌شود به صورتی‌که مواد زائد وارد سیستم نشود.
  • در این مرحله کمپرسور جدید یخچال سامسونگ و درایر جدید نصب می‌گردد.
  • سیستم وکیوم می‌گردد و در ادامه شارژ می‌‌شود.
  • کمپرسور جدیدی تهیه می‌شود و لوله پروسس و شیر پروسس بر روی آن نصب می‌گردد (در صورت نیاز) و در انتهای لوله، درپوش گذاشته می‌شود.
  • عملیات تخلیه مبرد انجام می‌شود.
  • کمپرسور یخچال سامسونگ که دچار خرابی شده است، برداشته می‌شود (به وسیله لوله‌بر، لوله های متصل به کمپرسور در فاصله ۲۵ میلیمتری از لوله های اصلی کمپرسور بریده می‌شود. درپوش بر روی لوله‌های کمپرسور گذاشته می‌شود)
  • از طریق لوله ساکشن و لوله ورودی کندانسور، نیتروژن خشک به داخل سیستم دمیده می‌شود.
  • قیمت موتور یخچال